Nečakaná smrť! V piatok náhle zomrel známy politik Pavol Paška († 60). Na správu o jeho úmrtí zareagoval okrem iných kolegov aj Igor Matovič.

Smrť bývalého predsedu parlamentu otriasla slovenskou politickou scénou, okrem členov koalície vyjadrili úprimnú sústrasť aj opoziční politici. Igor Matovič si však servítku pred ústa rozhodne nedal.  “Mafia dnes prišla o jednu hlavu … a tá sa postaví pred najspravodlivejší súd,” napísal líder Obyčajných ľudí na svojom facebookovom profile.

Po uverejnení statusu sa na Matoviča zniesla spŕška kritiky. “Fuuuj tak toto vyjadrenie je slušne povedané veľmi nízke. To je priam suterén…..ako sa môže v človeku sústrediť toľko zloby. Pán poslanec Vy ste v podstate nešťastný človek,” napísal jeden z diskutujúcich na sociálnej sieti. „Čím menšie je srdce, tým viacej nenávisti prechováva“ …Viktor Hugo. Pán poslanec, týmto výrokom ste padol na úplné dno politickej kultúry,” odznelo v ďalšej z reakcií. “Igor, nehanbíš sa?!!,” uzavrel jeden z diskutujúcich.

Paška zomrel v piatok vo veku 60 rokov niekoľko minút pred pol jedenástou po viacnásobnej resuscitácii lekárov. “Napriek enormnej snahe, nebola, žiaľ, úspešná,” povedal Kráľ. Bývalého predsedu parlamentu doviezli do areálu nemocnice súkromným autom v kritickom stave so zlyhávaním základných životných funkcií krátko pred desiatou hodinou. “Podľa informácií nemocnice smeroval do Východoslovenského ústavu srdcových a cievnych chorôb. Privolaný lekársky tím z oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny začal okamžite priamo na mieste s jeho oživovaním,” uviedol hovorca nemocníc Svet zdravia Tomáš Kráľ.

Paška pritom len pred pár týždňami oslávil jubileum. Politik sa narodil 23. februára 1958 v Košiciach. Bol podpredsedom strany Smer-SD a dvakrát pôsobil ako šéf Národnej rady Slovenskej republiky – v rokoch 2006 až 2010 a 2012 až 2014.

Čítať viac:  Prehliadka veteránov v Trebišove: 150-dolárový ford má hodnotu troch mercedesov

V novembri 2014 bolo Paškovo meno spájané s kauzou predraženého nákupu CT prístroja v nemocnici v Piešťanoch. Napokon pod tlakom verejnosti oznámil odchod z postu šéfa parlamentu. Vo funkcii ho nahradil Peter Pellegrini. Od tej doby sa z vysokej politiky postupne vytratil.


Diskusia: Čo si o tom myslíte?