Chcete sa rýchlo, efektívne a hlavne bezpečne zbaviť mimických vrások? Tak odhoďte predsudky voči botulotoxínu a neváhajte tento kozmetický zázrak využiť vo svoj prospech. Pribrzdíte čas a zvýši sa vám sebavedomie.

Botulotoxín je najlepší pre vyhladenie vrások na čele, pod očami, okolo úst či nosa. Pôsobí tiež preventívne proti tvorbe hlbokých vrások.

Možno si hovoríte: Ale ja nechcem do tela žiadny jed! A nie ste sami. Podobné námietky počuje Anna Brandejs, majiteľka pražskej Brandeis Clinic, na svojich Beauty konzultáciách takmer denne. Klientom vysvetľuje, že botulotoxín je jed i liek zároveň: “Každá látka na svete môže byť jedom, záleží na množstve, v akom je použitá. Zdravý človek by mal denne vypiť asi 2 litre vody, zatiaľ čo 20 litrov denne by mu mohlo vážne poškodiť zdravie. Botulotoxín je síce jeden z najúčinnejších jedov, avšak v estetickej medicíne sa užíva v tak malých dávkach, že je pre organizmus úplne neškodný. ”

Botulotoxín len z rúk kvalifikovaného lekára!

Preto lekárske inštitúcie e po celom svete botulotoxín skutočne registrujú ako liek – vhodný pre odstránenie vrások i liečbu nadmerného potenia. V zdravotníckych zariadeniach sa totiž aplikuje tisíckrát menej botulotoxínu ako je jeho smrteľná dávka a pracuje sa s ním opatrne a citlivo.

Ďalším argumentom ľudí proti botulotoxínu je strata mimiky tváre. Anna Brandejs hovorí: “To sa skutočne môže stať, avšak iba v prípade, že vám zákrok vykoná nekvalifikovaná osoba, typicky v kozmetickom salóne. Zásadným pravidlom je teda obrátiť sa na certifikovanú kliniku, ktorá dodržiava všetky hygienické predpisy, a podstúpiť tu lekársku konzultáciu. ”

A potom už ide všetko rýchlo – ak je všetko v poriadku, ihneď po porade s lekárom môžete absolvovať asi 10 minútovú aplikáciu botulotoxínu. Zákrok sa teda dá zvládnuť pri jedinej návšteve kliniky, napríklad aj v poludňajšej pauze, a potom sa môžete vrátiť do práce.

Čítať viac:  Krásna herečka šokuje všetkých naokolo: Príde po rozvode dieťa číslo sedem?

Čo sa s vami deje pri ošetrení botulotoxínom?

Iste vás zaujíma, aký je postup ošetrenie. Lekár vám tenučkou ihlou aplikuje pod vrásku tekutý botulotoxín, ktorého účinok nastúpi do 5-10 dní. Ošetrenie je takmer bezbolestné a klienti – ženy aj muži – ho veľmi dobre znášajú. “Bezprostredne po zákroku neodporúčame chodiť na priame slnko a navštevovať saunu a bazén.” Uvádza Anna Brandejs. Efekt botulotoxínu, teda injekčného omladenie pleti, trvá minimálne 4 až 6 mesiacov.

Môžete zvážiť aj alternatívy botulotoxínu

Napriek tomu sa môže stať, že vám botulotoxín nebude vyhovovať. Ak ste zarytým odporcom injekcií, vyberte si napríklad neinvazívny lifting – ošetrenie prístrojom Pellevé.

Ďalšou alternatívou rýchleho omladenia bez injekcií a nežiaducich účinkov je technológia SEYO TDA, kedy sa do kože behom pol hodiny vpraví telu vlastná kyselina hyalurónová a spolu s ňou vitamíny a minerály. “Toto ošetrenie je vyložene príjemné, ale pre dobrý výsledok potrebujete podstúpiť kúru 8 ošetrení za mesiac a potom aspoň jedno ošetrenie mesačne,” vysvetľuje Anna Brandejs a dodáva: “Myslím si, že všetkých klientov, ktorí bojujú s časom, poteší jednorazová 10 minútová aplikácia botulotoxínu s niekoľko mesačným účinkom. ”

Brandeis Clinic je jedna z najlepšie vybavených kliník v Európe. Ak túžite po dokonalej pleti, objednajte sa tu na konzultáciu a nechajte si odporučiť postup vhodný práve pre vás.


Diskusia: Čo si o tom myslíte?