Foto: cas.sk

Deň, keď sa jej zmenil život! Dizajnérka slávnych šiat Kate Middleton preklína moment, keď si ich budúca vojvodkyňa obliekla.

Dizajnérka Daniella Helayel stojí za módnou značkou Issa. Práve šaty z jej dielne si v novembri 2010 Kate Middleton obliekla na oznámenie zasnúbenia s princom Williamom v roku 2010. Daniella teraz s odstupom času tvrdí, že to zruinovalo jej biznis.

Zafírovo modré šaty z dielne Issa sa stali hitom hneď v momente, ako v nich budúca vojvodkyňa predstúpila pred novinárov. Záujem bol obrovský. Daniella ale priznáva, že jej biznis na taký nápor nebol pripravený. „Len v predchádzajúcom roku sme boli na pokraji finančnej krízy,“ cituje dizajnérku The Independent.

Značka Issa sa v roku 2008 a 2009 nachádzala vo vážnych finančných problémoch. „Keď si Kate obliekla tie šaty, všetko sa zmenilo,“ spomína Daniella. Modré šaty sa vypredali do piatich minút. Dizajnérka priznala, že netušila o zámere Kate obliecť si jej šaty. Všetko sa dozvedela až po tom, ako jej to oznámil kamarát. Uvidel budúcu vojvodkyňu v televízii.

Foto:cas.sk

Napriek zvýšenému zisku značka nedokázala slávu ustáť. Daniella zistila, že nedokáže produkovať toľko šiat, koľko by dokázala predať. „Banka mi odmietla poskytnúť kredit a továreň na mňa kričala, aby som zaplatila účty. Potrebovala som investora,“ vysvetľuje dizajnérka. V roku 2012 kúpila 51 percent akcií spoločnosti Camilla Al-Fayed, sestra slávneho milenca princeznej Diany Dodiho, s ktorým v roku 1997 zahynula.

Princ William dorazil na galavečer s manželkou Kate.
Vojvodkyňa ukázala svoju moc: Kate si dupla nohou a William musel ustúpiť!

O rok neskôr Daniella odišla od značky z postu kreatívnej riaditeľky. O dva roky neskôr známa značka Issa zanikla. „Odišla som, lebo som to už nemohla zniesť. Bola som tak vystresovaná, že som zošedivela a vlasy mi začali padať. Bola som zlomená z konca. Mala som úžasný biznis, ktorý som budovala dekádu. Sledovať ten úpadok bolo zdrvujúce. Za dva roky som nebola schopná navrhnúť jedinú vec. Bolelo ma to,“ dodáva Daniella, ktorá založila novú značku Dhela.

ZDIEĽAŤ NA FACEBOOK
Diskusia. Čo si o tom myslíte?
Čítať viac:  Lenka Vavrinčíková ostala ako obarená a nezmohla sa na slovo: To, čo sa jej opýtali v Teleráne, nečakala ani v najhoršom sne!