Na športovom trhu je mnoho firiem ponúkajúcich kvalitné športové oblečenie a obuv. Niektoré poznáte desaťročia, niektoré vám nič nehovoria. Presadiť sa v tejto oblasti chce značnú dávku odvahy, guráže a aj talentu.

Aj z pivnice môžete dobiť svet.

Čoraz viac sa v našich obchodoch objavuje oblečenie vhodné na šport, ale aj bežné nosenie so značkou Under Armour. Pomerne mladú spoločnosť založil Kevin Plank – hráč amerického futbalu v USA v meste Washington. Ako aktívny športovec vedel presne čo mu na športovom oblečení vadí – spotené tričko. Písal sa rok 1996 a nápad, vytvoriť kompresné tričko, ktoré bude odvádzať pot a regulovať telesnú teplotu dotiahol K. Plank k reálnemu výsledku.

Americký sen.

Začiatky spoločnosti Under Armour boli v babkinej pivnici zakladateľa. Začalo to jedným perfektným nápadom a pokračuje to celou škálou extrémne kvalitného oblečenie a obuvi pre šport a bežné nosenie.

Prvá veľká zákazka na seba nenechala dlho čakať. V roku 1999 Under Armors vybavila športovými potrebami hercov spoločnosti Warner Brothers. Získané finančné prostriedky išli na reklamu a od tých čias sa spoločnosť rozšírila do takmer celého sveta.

Produkty tejto spoločnosti sú jasne a zreteľne delené do kolekcií.

  • HeatGear – oblečenie na leto
  • ColdGear – oblečenie na zimu
  • AllSeasonGear – oblečenie na celý rok.

Kvalita overená rokmi

Ďalšia spoločnosť spoza veľkej mláky vznikla v roku 1900 v Bostone. Značka New Balance je medzi nami už viac ako 100 rokov. Začiatky tejto firmy sa nesú v znamení zdravotných topánok. Prvú obuv určenú na šport začali vyrábať až v roku 1954. Model Trackster sa preslávil zvlnenou podrážkou, ktorú poznáme aj v dnešnej dobe.

Pod značkou New Balance dnes nájdete rekreačnú, športovú, vychádzkovú a aj pracovnú obuv v prvotriednej kvalite a na špičkovej svetovej úrovni. Nezostali len pri topánkach. Túto značku nájdete aj na športovom oblečení.

Čítať viac:  Sedačka od tvorcu s menom Fernando Mastrangelo

Nevsadili na reklamné kampane, o preslávenie tejto značky sa postarala spokojnosť zákazníkov na celom svete.


Diskusia: Čo si o tom myslíte?