Foto: blesk.cz
Kolektív Městského divadla Brno sa musí vysporiadať so smrťou zvukového režiséra  ktorý v ňom pôsobil takmer 25 rokov.

Okrem divadla našiel Milan Vorlíček († 47) svoju veľkú vášeň v otužovaní a práve to sa mu stalo osudným. Blesk píše, že minulý štvrtok uviazol pod 20-centimetrovou vrstvou ľadu v prírodnom jazere lomu Hády v Brne. Privolaní záchranári prišli na miesto 13 minút po ohlásení núdzovej situácie, ďalších 12 minút trvalo, kým ho našli v hĺbke 2,5 metra. Bez kyslíka tam bol takmer polhodinu.

Vorlíčkovo telo bolo extrémne podchladené. Ako vtedy informovala hovorkyňa záchrannej služby Hedvika Kropáčková, zdravotníci vykonali resuscitáciu a režiséra pripojili na umelú pľúcnu ventiláciu. Oživivali ho aj počas cesty do nemocnice, kde bol umiestnený na urgentný príjem. Po štyroch dňoch však Vorlíček svoj boj o život prehral.

,,Milan patril od roku 1993 k základným kameňom divadla. Bol priateľský a vo všetkom veľmi ochotný. Miloval kvalitnú hudbu všetkých žánrov. Pochopiteľne bol aj veľký profesionál, pretože svojou prácou doslova žil. Bude nám všetkým veľmi chýbať,“ povedala pre denník Blesk hovorkyňa Lenka Pazourková z brnenského divadla.

Rodine a všetkým blízkym úprimnú sústrasť.

ZDIEĽAŤ NA FACEBOOK
Diskusia. Čo si o tom myslíte?
Čítať viac:  Šporťáčka Lajčáková Hargašová sa potichu vytratí z televíznej obrazovky: Prečo odchádza z RTVS?!