Správa, po ktorej sa mu zrútil svet! Slovenskom počas Silvestra otriasla náhla smrť mladej reportérky RTVS a predtým aj televízie JOJ Leony Kočkovičovej Fučíkovej († 32). Najväčšiu bolesť zažívajú jej blízki.

Okrem toho, že sa sami musia vyrovnať s veľkou stratou, Leonin manžel Ivan (35) mal ešte jednu ťažkú úlohu. Hoci on sám sa umára v žiali, musel oznámiť dcérkam, že už nikdy neobjímu milovanú mamičku.

Rozhlasová a televízna redaktorka Leona Kočkovičová Fučíková (†32) bola plná elánu a ľudia si ju pamätajú ako stále usmiatu a pracovitú novinárku. Minulotýždňová silvestrovská lyžovačka v Mýte pod Ďumbierom, na ktorú sa vybrala s rodinou, sa však skončila tragicky.

„Umrela na následky masívneho krvácania do mozgu, ktoré bolo spôsobené akútnou leukémiou, ktorú jej diagnostikovali až po tom, čo ju transportovali do nemocnice,“ povedal Novému Času Leonin manžel Ivan Kočkovič. Najbližšia rodina si smrť mladej ženy nevie vysvetliť. „Dvakrát ročne chodievala darovať krv a viedla k tomu aj naše deti. Nič sme netušili, bola zdravá,“ povzdychol si nešťastne manžel Ivan, ktorý musel zdrvujúcu správu oznámiť aj dcérkam Leonke (7) a Karolínke (4).

„Snažím sa im vysvetliť, že mamička sa už nikdy nevráti. Dcérky ju milovali a ona milovala ich, trávila s nami každú možnú voľnú chvíľu. Dcérky už vedia, že zomrela. Mladšia si to ešte tak neuvedomuje, ale mamička obom chýba. Je to pre nás všetkých veľmi ťažké,“ vyjadril sa so smútkom v hlase a bolesťou v srdci mladý muž, ktorý v týchto dňoch spolu s rodinou vybavuje pohreb. „Zatiaľ nevieme, kedy bude rozlúčka. Pitva nebude potrebná, usúdili to aj lekári, keďže jej bola diagnostikovaná akútna leukémia,“ vysvetlil otec malých dievčatiek.

Zomrela pred polnocou

Ivan Kočkovič zažil najsmutnejší Silvester v živote. Len čo jeho manželke začali tŕpnuť prsty na pravej ruke, okamžite vyhľadal lekársku pomoc. Mladú ženu sa však už, žiaľ, nepodarilo zachrániť a krátko pred polnocou zomrela. Za šikovnou novinárkou smútia aj v televíziách, kde pracovala.

Čítať viac:  Na strednom Slovensku havaroval autobus plný ľudí: Šoférovi († 56) prišlo za volantom nevoľno, zomrel!

„Správa o odchode Leony nás všetkých veľmi zarmútila. Bola vynikajúca redaktorka, profesionálka, skvelá kolegyňa a kamarátka. Rodine vyjadrujeme úprimnú sústrasť,“ povedala Novému Času hovorkyňa Jojky Lucia Kulihová a v podobnom duchu sa vyjadrila aj verejnoprávna televízia. „S ľútosťou a veľkým smútkom sme prijali smutnú správu, že nás náhle opustila naša priateľka, kolegyňa a vynikajúca redaktorka Leona Kočkovičová Fučíková. Naše myšlienky sú s jej rodinou,“ povedal vedúci spravodajstva a publicistiky RTVS Lukáš Diko.

ZDIEĽAŤ NA FACEBOOK
Diskusia. Čo si o tom myslíte?