Foto: cas.sk

Prípad mamy a dcéry z Prešova, ktoré sa zrazili na križovatke autami, pobavil celé Slovensko. Jazda matky Beáty (62) a jej dcéry Beáty (35) sa veľmi rýchlo stala internetovou senzáciou, jej aktérky pod parou však nedopadli najlepšie.

Muži zákona ženy okamžite zadržali a putovali na lekárske vyšetrenia. Mama, ktorá je očná lekárka, skončila na psychiatrii. Jej dcéra, ktorá u matky paradoxne pracovala ako zdravotná sestra, skončila v cpzt-ke a za jazdu s 1,81 promile si v superrýchlom konaní „vyslúžila“ štvormesačný trest s podmienečným odkladom na rok.

K štvrtkovej zrážke v Prešove došlo, keď vychádzali z vedľajšej cesty na štvorprúdovú. „Zadné auto narazilo do predného pri zaraďovaní z Kollárovej ulice na Obrancov mieru smerom na Poprad. Staršia vodička nafúkala 1,58 promile, mladšia 1,81. Obidve ženy boli obmedzené na osobnej slobode. Škoda je spolu na oboch autách približne 1 000 €,“ uviedol prešovský krajský policajný hovorca, Daniel Džobanik.

Na otázku, či je jazda pod parou v poriadku, mladšia dcéra odpovedala svojsky. „Je, na východe je. Podľa práva nie,“ povedala pre TV Markíza s tým, že sa na aute ponáhľala za svojou obvodnou lekárkou kvôli kašľu. Staršia žena dokonca začala vymenúvať diagnózy, pre ktoré nemôže ísť s policajtmi.

ZDIEĽAŤ NA FACEBOOK
Diskusia. Čo si o tom myslíte?
Čítať viac:  Tajný sobáš: Herečka zo známeho muzikálu sa vydala!