Malej Melysse Delgado Braga (3) zmenili lekári celý život k lepšiemu vďaka náročnej operácii.

Brazílske dievčatko totiž trápil nádor pod bradou, ktorý sa začal prejavovať ako malá hrčka na krku v roku 2014, no teraz dosahoval veľkosť jeho hlavy. Na Melyssine fotky natrafil na internete americký lekár, ktorého ten pohľad šokoval, no zároveň veril, že dokáže pomôcť, píše Mirror.co.uk.

Liečba v Brazílii nebola úspešná a rodičia dievčatka pochopili, že ak chcú svoje dieťa zachrániť, musia z krajiny vycestovať. Založili facebookovú stránku, ktorej cieľom bolo dostať dievčatko do USA. V Louisiane sa potom podrobilo chirurgickému zákroku, pri ktorom mu masu z tváre odstránili. Operácia trvala 8 hodín a zmena je až neuveriteľná!

Melyssa sa konečne môže smiať, jesť aj hovoriť. Nádor, ktorý jej odoperovali, bol podľa lekárov nezhubný tumor zvaný myxóma, navyše jeden z najväčších, aký kedy videli. Vážil 2,5 kila a dievčatku ničil celý organizmus. V Brazílii mali k dispozícii iba liečbu, ktorá by Melyssu pravdepodobne zabila, keďže mala veľmi oslabený imunitný systém.

Melyssino trápenie sa však úplne nekončí. Minimálne ďalších 10 rokov, kým bude rásť, ju čakajú opätovné operácie. Nádor totiž rozožral celú pravú stranu čeľuste, ktorú jej museli nahradiť titánovým implantátom.


Diskusia: Čo si o tom myslíte?

Čítať viac:  Nevesta na svadbe dojala chlapca k slzám: Pri tých slovách sa nezdržal a prerušil obrad!